רישיון למשאית באשדוד

רוצים ללמוד נהיגה? מלאו את הטופס

שוקלים להוציא רישיון על משאית באשדוד? עליכם להכיר את התהליך שאותו ככל הנראה תצטרכו לעבור. אפילו אם יצא לכם להוציא רישיון על רכב, עליכם לקחת בחשבון כי מצפה לכם הליך מעט שונה. זוהי הסיבה כי המאמר הבא נכתב כולו על הוצאת רישיון למשאית או רישיון C1. כיום ניתן להגיד בצורה כמעט חד משמעי כי רוב האנשים המבקשים להוציא רישיון למשאית, עושים זאת בעיקר למטרות עבודה.

על מנת שתוכלו לצלוח את ההליך, ולקבל את הרישיון תוך זמן קצר תצטרכו להגיע מוכנים ככל האפשר. כך תסיימו את ההליך הבירוקרטי במהירות, ותוכלו להתחיל את השיעורים. כעבור תקופת זמן קצרה תמצאו את עצמכם במצב שבו תוכלו לגשת למבחן המעשי. בדומה להוצאת רישיון רגיל, אם תעברו את המבחן המעשי תוכלו לקבל את הרישיון שכל כך חיכיתם לו.

מה צריך לעשות לפני שמתחילים ללמוד?

בכדי להוציא רישיון למשאית (באשדוד או בכל מקום), השלב הראשון הינו להוציא טופס ירוק.
טופס ירוק (רש"ל 18) – הינו טופס בקשה להוצאת רישיון והוא נקרא כך מכיוון שבמקור היה בצבע ירוק. עד יוני 2020 היה צריך לגשת לאחד מהסניפים בהם עושים בדיקת ראייה ומצטלמים לרישיון, ושם מקבלים את הטופס.

 

בעקבות מגיפת הקורונה, משרד הרישוי שינה קצת את הנהלים והתייעל והיום ממלאים את הטופס באינטרנט....

 1. השלב הראשון ממלאים את הטופס בקישור הבא:
  https://govforms.gov.il/mw/forms/[email protected]
  בטופס תתבקשו למלא:
  1. פרטים אישיים.
  2. סוג רישיון מבוקש- במקרה הזה רישיון למשאית, משא קל C1 או רישיון משא כבד C.
  3. לבסוף תמלאו הצהרת בריאות בה תתבקשו לענות על מספר שאלות לגבי כשירותכם לנהוג על משאית.
 2. לאחר מילוי הטופס, תקבלו מייל המאשר כי פרטיכם נקלטו, במידה והכל תקין במייל יעדכנו אתכם כי אתם יכולים לגשת לאחד מהסניפים להצטלם ולעשות בדיקת ראייה.
 3. במידה ואתם מבקשים להוציא רישיון C (משאית כבדה) תצטרכו לקבל אישור רפואי מהמרב"ד (המכון הרפואי לבטיחות בדרכים). במידה ומדובר על רישיון למשא קל (C1) תוכלו להמשיך הלאה ללימודי תאוריה ושיעורים מעשיים על משאית.

כיצד נראה מבחן תיאוריה של רישיון למשאית?

תושבי אשדוד נדרשים לעבור את מבחני התיאוריה במרכז בחינה למבחן נהיגה הנמצא ברחוב האורגים 21 בעיר. אך אתם בוודאי שואלים את עצמכם מה ההבדל בין מבחן תיאוריה לרכב לבין מבחן תיאוריה למשאית? אז במבחן תיאוריה למשאית תוכלו למצוא את כל השאלות הרגילות שככל הנראה יצא לכם לראות אותן בעבר.

בנוסף לכך מתווספות גם שאלות הקשורות לנהיגה על משאית בלבד. כל מי שרוצה להוציא רישיון למשאית באשדוד נדרש לענות בין היתר גם על השאלות האלה. השאלות דומות מאוד לשאלות ששואלים על רכב פרטי, אך כמובן שהן מכוונות למשאית בלבד. אנו מציעים לכם להכין את עצמכם לקראת הבחינה, ולא לגשת אליה כאשר אינכם מוכנים. לעיתים שווה ללמוד עוד כמה ימים לבחינה על מנת לעבור אותה, מאשר לגשת לבחינה מבלי להיות מוכנים.

כמה שיעורים צריך בשביל להוציא רישיון על משאית?

ישנה הפרדה בין תלמידים שיש ברשותם רישיון נהיגה על רכב פרטי לבין כאלה שאין ברשותם רישיון נהיגה על רכב פרטי. באופן עקרוני כל מי שרוצה להוציא רישיון נהיגה על משאית נדרש לעבור לפחות 32 שיעורי נהיגה. כל שיעור נהיגה נדרש להיות לכל הפחות 45 דק., יש מורי נהיגה למשאית באשדוד שמעבירים שיעורים באורך של 60 דק.. זה לא משנה אם אתם מוציאים רישיון משא קל או כבד, הדרישות הן אותן דרישות בדיוק. כמובן שתוכלו מראש לוודא את הדרישות המעודכנות אצל כל מורה למשאית באשדוד.

מאיזה גיל ניתן להוציא רישיון על משאית?

יש כאלה שרוצים להוציא רישיון נהיגה על משאית באשדוד מוקדם ככל האפשר. יש כאלה שרואים באפשרות הזאת הזדמנות מעולה למציאת מקום עבודה מתגמל בגיל צעיר. יש כאלה שמעדיפים להתחיל את השיעורים על משאית על מנת שיהיה קל יותר לנסוע ברכב פרטי. לכל אחד יש את השיקולים שלו, וכל שיקול יכול להיות הגיוני וטריוויאלי. אז מאיזה גיל ניתן להתחיל ללמוד נהיגה על משאית?

את שיעורי הנהיגה עצמם ניתן להתחיל לקחת בגיל 17. כאשר למבחן המעשי או מבחן התאוריה ניתן לגשת החל מגיל 17 וחצי. גם אם תעברו בהצלחה את המבחנים כבר בגיל 17.5, רישיון למשאית ניתן לקבל רק בגיל 18, כך שתאלצו להמתין עד אז לקבל את הרישיון עצמו, גם אם כבר בפועל עברתם את המבחנים.

מאיזה גיל ניתן להוציא רישיון משא כבד

במידה ותרצו להוציא רשיון למשא כבד (C), תוכלו לתחיל את הלימודים באשדוד מגיל 18 בלבד, למבחן התאוריה והטסט תוכלו לגשת רק לאחר גיל 19 ובכל מקרה לא תוכלו לקבל רישיון למשאית כבדה לפני שתחרשו לפחות במשך שנה את כבישי אשדוד עם רישיון C1 (משא קל).

מהי העלות של שיעורי נהיגה על משאית?

* העלות המשוערת ללימודי נהיגה על משאית נכונה ליולי 2021, בכלל אזורי הארץ. ישנם אזורים בהם העלות גבוה או נמוכה יותר, אך הם אינם רלוונטיים ללימודי נהיגה על משאית באשדוד.

עלות שיעורי נהיגה על משאית גבוהה בהשוואה לעלות שיעורי נהיגה על רכב פרטי. בעקבות המחסור במורי נהיגה בארץ בכלל, המחירים של השיעורים עוד צפויים לעלות בעתיד הנראה לעין. זוהי הסיבה כי אם אתם מתלבטים האם כדאי לכם להתחיל ללמוד – התשובה היא חיובית. תנסו לתפוס את המומנטום שבו המחירים יחסית נוחים כי בעתיד הם יעלו עוד יותר. אז כמה תצטרכו לשלם על שיעור נהיגה בודד על משאית? ברוב המקרים העלות הינה 230-200 ₪ באשדוד. כמובן שלכל מורה נהיגה יש את המחירים שלו, ומוטב כי תוודאו אותם מראש. כך לא תמצאו את עצמכם משלמים מחיר יקר מבלי שתהיה לכך סיבה מוצדקת.

תוך כמה זמן ניתן להוציא רישיון למשאית באשדוד?

זה אולי ישמע לכם כמו קלישאה, אך זה לגמרי תלוי בכם ובזמינות המורה. כל תלמיד שרוצה להוציא רישיון על משאית יקבע את המועדים שבהם הוא יכול לבצע את השיעורים. ככל שתסיימו את השיעורים במהירות רבה יותר, כך תוכלו למצוא את עצמכם מוכנים למבחן המעשי. יש כאלה שבגלל לחץ בעבודה או לחץ בחיים האישיים לא יצליחו לבצע יותר משיעור או שני שיעורים בשבוע. יש כאלה שמגיעים חדורי מטרה לסיים את ההליך, ולכן הם מבצעים מספר רב של שיעורים בכל שבוע. זה נמצא בידיים שלכם – ותוכלו לסכם עם מורה הנהיגה תוך כמה זמן תרצו להוציא את הרישיון. מוטב כי את הנושא הזה תסכמו מראש ולא ברגע האחרון.

בעקבות הקורונה, וחודשים ארוכים לאחר היציאה מהסגרים, נוצרו עומסים רבים על מורי נהיגה על משאית באשדוד ובכלל בכל הארץ. מורי נהיגה באשדוד ובשאר הארץ מוצאים עצמם מחלקים שווה בשווה את הזמן בין כל התלמידים בעקבות העומס והסיכוי לתעדף תלמיד ולתת לו יותר שיעורים על פני אחרים הוא כמעט ולא אפשרי

למה לחפש מורה נהיגה למשאית באשדוד באתר רישיון?

יש לא מעט מורי נהיגה באשדוד המלמדים נהיגה על משאית. באתר שלנו תוכלו למצוא רשימה ארוכה של מורי נהיגה באשדוד אשר מחכים ללמד אתכם כל הדרך אל ההצלחה. המורים שנמצאים באתר הם כאלה שנבחרו בקפידה, ולכן תוכלו לסמוך עליהם בעיניים עצומות. מה שגם פתאום תוכלו לראות עד כמה זה קל ופשוט לאתר את מורה הנהיגה האידיאלי. כל מה שנדרש מכם לעשות זה רק להיכנס אל האתר עצמו ולבחון את האפשרויות השונות.

 

ברגע שתמצאו את המורה שמתאים לכם, תוכלו ביחד עם צוות האתר לסגור איתו את כל הפרטים. הצוות של האתר ילווה אתכם עד אשר תקבלו את הרישיון המיוחל. אתם לעולם לא תמצאו את עצמכם במצב שבו אתם מתמודדים לבד אל מול המורה או אל מול בית הספר לנהיגה.

למה כדאי להוציא רישיון על משאית משא עד 12 טון?

לא חסרות סיבות להוציא רישיון למשאית באשדוד, אנו כמובן נוכל להביא לכם רק חלק מהסיבות הקיימות. ראשית כי כל מי שלומד נהיגה על משאית יהיה לו קל יותר לעבור לאחר מכן לנהיגה על רכב. נהיגה על משאית משפרת באופן משמעותי את הביטחון, והיא אפקטיבית מאוד לכאלה שלא בטוחים שיצליחו להתמודד עם הלחץ.
בנוסף רישיון על משאית יכול להיות רלוונטי בלא מעט מקרים אחרים. הרישיון הזה הוא הרבה יותר שימושי מאשר רישיון על רכב פרטי רגיל. תוכלו למצוא את עצמכם עובדים בעבודות שונות שהתקבלתם אליהם בזכות אותו רישיון נהיגה. כך שאם עדיין לא הוצאתם רישיון נהיגה, שווה לכם להוציא רישיון על משאית.

רישיון למשאית באשדוד- כתבות קשורות