רישיון לאופנוע באשדוד

רוצים ללמוד נהיגה? מלאו את הטופס

בוחנים אפשרות להוציא רישיון לאופנוע באשדוד? עליכם להכיר את התהליך על בוריו. אפילו אם הוצאתם רישיון על רכב פרטי, עדיין ישנם מספר הבדלים מהותיים. ברגע שתכירו את ההליך, יהיה לכם קל להשיג את הרישיון המיוחל בזמן קצר. אנו באתר רישיון החלטנו להרים את הכפפה על מנת לענות על כל השאלות שבוודאי מעסיקות אתכם. כך תוכלו להביא אתכם למצב שבו הרישיון המיוחל יגיע אליכם בשיא המהירות.

אף אחד לא רוצה לבזבז זמן יקר על פרוצדורות מיותרות שהיה ניתן למנוע אותן. אם יש לכם שאלות נוספות על ההליך, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו. אך השתדלנו לרכז את כל השאלות שעשויות להעסיק אתכם בכל מה שקשור לתהליך כולו. עוד מהשלב שבו אתם לומדים לתיאוריה ועד לשלב שבו אתם משיגים את הרישיון. אז מה אתם צריכים לדעת לפני שתצאו לדרך?

מאיזה גיל אפשר להתחיל ללמוד נהיגה על אופנוע?

לא מעט צעירים בוחרים להוציא רישיון לאופנוע באשדוד מכיוון שניתן להתחיל את השיעורים בגיל צעיר יחסית. כאשר לומדים נהיגה על כלי רכב אחרים ניתן להתחיל להוציא רישיון בגיל 17. כאשר מדובר על רישיון נהיגה על אופנוע ניתן להוציא את הרישיון כבר מגיל 16. אך יש כמה נקודות שאתם צריכים להכיר אותן לפני שתצאו לדרך.

  • את תהליך הוצאת רישיון לאופנוע ניתן להתחיל כבר בגיל 16, אך הגיל הסופי עשוי להשתנות בין אופנוע לאופנוע.
  • לרישיון לקטנוע הנקרא גם רישיון A1 (עד 47.46 כ"ס) ניתן להתחיל ללמוד מגיל 16, כאשר עד גיל 17 דרושה הסכמה של ההורים.
  • לרישיון לאופנוע רגיל ניתן להתחיל ללמוד מגיל 18 ומצד שני רישיון A (מעל 47.46 כ"ס) ניתן להתחיל ללמוד החל מגיל 21.

האם ישנו צורך לעבור מבחן מעשי טרם תחילת השיעורים?

אם מדובר על רישיון הנהיגה הראשון שאותו אתם מוציאים – ישנה חובה לעבור מבחן מעשי. ההמלצה היא כמובן לסיים עם המבחן המעשי עוד לפני שמתחילים את שיעורי הנהיגה עצמם. אם יש לכם רישיון נהיגה על רכב פרטי, אינכם נדרשים לעבור מבחן מעשי נוסף. כמובן שתוכלו לקבל את כל התשובות אצל מורה הנהיגה שילמד אתכם. במקרה שבו אתם מתכננים להוציא רישיון על רכב וגם רישיון לאופנוע באשדוד תוכלו לעבור רק מבחן תיאוריה אחד.

מבחן תיאוריה לרכב פרטי רלוונטי גם להוצאות רישיון עבור רכבים פרטיים וגם להוצאת רישיון עבור אופנועים מכל הסוגים. את המבחן המעשי בעיר תוכלו לעבור במרכז בחינה למבחן נהיגה, המרכז ממוקם ברחוב האורגים 21, באזור התעשיה. כל מה שאתם נדרשים לעשות זה להירשם מראש לבחינה, ולהגיע במועד שאותו בחרתם.

אילו סוגי רישיון לאופנוע קיימים?

על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי עשיתם את הבחירה הנכונה, יהיה עליכם להכיר את סוגי הרישיונות הקיימים. בשונה מכלי רכב אחרים, כאן קיימים מספר סוגים שונים של רישיונות. כל סוג של רישיון מאפשר לכם לנסוע על סוג מסוים של אופנוע. המשמעות היא שלא תוכלו לנסוע על אופנוע מסוגים שונים, ויהיה עליכם להתאים את סוג הרישיון לצרכים שלכם. מהסיבה הזאת כדאי לכם להכיר את כל סוגי הרישיונות על מנת שתוכלו להבין איזה מהם הוא האידיאלי עבורכם.

  • רישיון לאופנוע A2: רישיון המאפשר לנהוג על אופנוע עד 14.6 כוחות סוס (11 קילוואט), עד 125 סמ”ק.
  • רישיון לאופנוע A1: רישיון המאפשר לנהוג על אופנוע עד 47.46 כוחות סוס (35 קילוואט).
  • רישיון לאופנוע A: רישיון המאפשר לנהוג על אופנוע מעל 47.46 כוחות סוס (35 קילוואט).

איך תוכלו לדעת איזה רישיון הכי מתאים לצרכים שלכם? זוהי שאלה חשובה! תוכלו עוד טרם תחילת הלימודים להתייעץ עם מורה לאופנוע באשדוד. הוא יסביר לכם בדיוק מה אתם צריכים ואיך תוכלו לסיים את השיעורים כאשר הינכם מרוצים. בסוף הבחירה שתעשו עשויה להיות הבחירה הכי חשובה שעומדת לפניכם.

אל תקבלו החלטות פזיזות, כאלה שתצטערו עליהן בראייה לאחור. כל מורה נהיגה באשדוד שמעביר שיעורי נהיגה על אופנוע יכול בוודאי לסייע לכם לבחור נכון. אך בסוף בשורה התחתונה הבחירה הסופית היא אך ורק שלכם. תצטרכו לדעת כי עשיתם בחירה שאתם שלמים איתה.

כמה עולה להוציא רישיון לאופנוע באשדוד?

העלות של שיעורי נהיגה על אופנוע יכולים להשתנות, ולכן מוטב כי תמיד תבררו מהם המחירים המעודכנים. נכון לכתיבת שורות אלה עלות שיעור נהיגה על אופנוע דומה מאוד לעלות שיעור נהיגה על רכב פרטי. רוב מורי הנהיגה בעיר לוקחים בין 140-160 ₪ לשיעור אחד בלבד. כאשר אם תסגרו את כל השיעורים מראש, יש סיכוי שתזכו להנחה קטנה. בכל מקרה אנו מציעים לכם לבצע השוואת מחירים בין החברות ובין המורים השונים.

כך תדעו כי אתם לא קורעים לעצמכם את הכיס, ועדיין מגשימים את החלום. להוציא רישיון נהיגה לאופנוע באשדוד, עוד לפני שתוכלו להוציא רישיון נהיגה על רכבים אחרים. אך חובה עליכם להכיר את העלויות הכספיות כך תוכלו להכין את עצמכם להוצאה הכספית הכרוכה בהוצאת הרישיון.

אני מוכן, מתי אפשר להתחיל ללמוד?

רק עוד כמה רגעים, אנו מבינים כי אתם להוטים להוציא את הרישיון. אך ישנם מספר דברים שתצטרכו לעשות בטרם תוכלו להתחיל שיעורי נהיגה על אופנוע. בשלב הראשון תצטרכו למלא טופס בקשה לרישיון נהיגה, הידוע בכינויו "טופס ירוק" או רש"ל 18. החל מיוני 2020 ניתן להוציא את הטופס אך ורק באתר של משרד הרישוי- שם תתבקשו למלא פרטים אישיים, את סוג הרישיון שאתם רוצים להוציא (רישיון לאופנוע – A2, A1 או A) . ולמלא הצהרת בריאות.

לאחר מילוי הטופס ושליחתו, במידה והכל תקין, תקבלו הודעה לדואר האלקטרוני שרשמתם, שאתם יכולים לגשת לבצע בדיקת ראייה ולהצטלם . שימו לב! אם לא קיבלתם את ההודעה הזו, מכוני הצילום והבדיקה לא יוכלו לראות את הבקשה שלכם, כך שקודם כל יש לוודא שקיבלתם הודעה ורק אז לגשת.

לאחר מילוי הטופס, הצילום ובדיקת הראייה, תקבלו הודעה נוספת המאשרת כי עתה תוכלו להתחיל ללמוד נהיגה על אופנוע באשדוד. במידה ואין לכם רישיון נהיגה אחר, סביר שהודעה שתקבלו יהיה כתוב שגם עליכם לעשות מבחן עיוני (מבחן תאוריה)

מה צריך לסכם מראש עם מורה לאופנוע באשדוד?

רישיון לאופנוע הרצוי

כמו שהבנתם קיימים לא מעט סוגים של רישיונות על אופנוע. המשמעות היא שתצטרכו לסכם מראש עם מורה הנהיגה איזה סוג של רישיון תרצו להוציא. בתחילת התהליך עוד תוכלו לבצע החלפות לכאן או לכאן, אך באמצע הדרך זה עשוי להיות מורכב.

עלויות

בהתאם לסוג הרישיון לאופנוע המבוקש, העלויות יכולות לנוע בין כמה מאות שקלים ועד לכ- 3000 ₪ , הכל תלוי במספר השיעורים המינימאלי שאתם חייבים לעשות על פי חוק. כך למשל עבור רישיון אופנוע A2, אם יש לכם כבר רישיון נהיגה B (רכב פרטי) תוכלו לקחת אפילו רק שיעור אחד כמבחן שליטה על אופנוע ולגשת מיד לאחר מכן לטסט. לעומת זאת עבור רישיון לA, תהיו מחוייבים להחזיק רישיון אופנוע A1 לפחות במשך שנה ולעשות מינימום 15שיעורי נהיגה.

אל תחכו לרגע האחרון עם כל מה שקשור לעלויות של הוצאת הרישיון. אפילו אם יש לכם מספיק כסף על מנת להוציא את הרישיון – מוטב כי תסכמו אותן מראש. כך תדעו בדיוק כמה יעלה לכם להוציא את רישיון הנהיגה מההתחלה וכמעט עד הסוף.

כמות שיעורי נהיגה

כפי שצויין לעיל, מספר השיעורים המינימאלי תלוי בסוג הרישיון המבוקש, רוב בתי הספר המלמדים נהיגה על אופנוע באשדוד נותנים שיעורים של 40 דקות וכך למשל אם עליכם לעשות מינימום של 15 שיעורים, הם יהיו 15 שיעורים של 40 דקות.

חלק מבתי הספר לנהיגה באשדוד מאפשרים לבצע 10 שיעורים של שעה, וכך בעצם לחסוך לתלמידים את הטרחה שב15 מפגשים, וגם לקצר את משך הזמן שלוקח להוציא רישיון על אופנוע. לכל אחד יש את הזמן הפנוי שלו, ועליכם לנסות לשלב את התהליך עם כל הדברים האחרים שיש לכם לבצע. מהסיבה הזאת תצטרכו לנסות לסכם מראש עם המורה באשדוד על כמות השיעורים שאותם תרצו לקחת. כך תוודאו כי הזמינות של המורה תואמת את הזמינות שלכם ולא אמורות להיות בעיות מיוחדות.

מדוע להוציא רישיון לאופנוע באשדוד?

יכולות להיות לא מעט סיבות שיביאו אתכם להחלטה כי כדאי לכם להוציא רישיון נהיגה על אופנוע. אשדוד היא אומנם לא אחת מהערים העמוסות בארץ, אך בשנים האחרונות אנו רואים בתוך העיר לא מעט פקקים. מהסיבה הזאת רישיון לאופנוע יכול להיות פרמטר שיקל עליכם מאוד להתנייד ברחבי אשדוד.

L

גם בשעות שבהן יש עומס או לחץ, תוכלו להגיע לכל נקודה בקלות. בנוסף רישיון לאופנוע ניתן להוציא מגיל צעיר, ולכן לא מעט אנשים מעדיפים להוציא אותו. נערים שלא יכולים להוציא רישיון לרכב, יבחרו באפשרות הזאת על מנת להשיג את רישיון הנהיגה המיוחל. האפשרות השלישית היא להוציא רישיון נהיגה על אופנוע על מנת להתחיל לעבוד בשליחויות ובמשלוחים.

מדוע כדאי לכם לחפש מורי נהיגה לאופנוע באתר שלנו?

תושבי אשדוד והסביבה? אנו בוודאי לא נחדש לכם אם נגיד כי יש לא מעט מורי נהיגה ברחבי העיר. לא משנה אם אתם מחפשים מורה לאופנוע באשדוד או אולי מורה נהיגה לרכב פרטי. האפשרויות הן רבות ועשויות להיות מעט מבלבלות. מהסיבה הזאת אנו מציעים לכם לבצע את החיפוש דרך אתרינו. באתר שלנו תוכלו למצוא היצע רחב מאוד של מורי נהיגה הממתינים רק לכם.

כל מה שאתם צריכים לעשות זה להזין את הפרטים הרלוונטיים, ומיד תקבלו מבחר ענק של מורי נהיגה רלוונטיים. כך תוכלו להקל על עצמכם בחיפוש, ותמצאו מורה נהיגה שמתאים לכם כמו כפפה ליד. מורה הנהיגה הוא חלק בלתי נפרד מההצלחה בהוצאת הרישיון. רישיון לאופנוע באשדוד מוציאים רק בעזרת אתר Rishayon.org.il.

רישיון לאופנוע באשדוד- כתבות קשורות